03 Липня 2012
Як підготувати землю під посів газону

Готувати грунт під газон краще починати після спорудження дренажу, почати роботи можна з осені. Суглинні та інші родючі землі бажано удобрити компостом з домішкою деревної золи, також перекопати на штик лопати, очищаючи від сміття та коріння трав, які тут росли багато років. На безплідних пісках знадобиться насипна земля, її шар повинен бути 30 см і більше.

Посів краще здійснювати навесні, також можна ранньої осені. Іноді проводять підзимовий посів, чекаючи сходів насіння ранньою весною. Якщо ви зможете регулярно і добре поливати газон влітку, тоді його можна засівати і в цей період року. Однак найкращий посів - весняний.

Визначення площі газону і вибір насіння2222222

Спочатку необхідно визначити площу газону. Після цього ви будете знати, яку кількість насіння необхідно придбати для посіву. Перед посівом насіння слід ретельно перемішати і розділити на дві частини. Першу потрібно висівати в одному напрямку, а другу - в протилежному, як би навхрест. Висіяне насіння необхідно засипати землею, можна граблями, а потім злегка ущільнити грунт за допомогою катка або дошки. Якщо погода суха і спекотна, землю потрібно обережно поливати зі шланга з розпилювачем або з лійки з дрібним ситом.

Рівняємо поверхню землі

Землю потрібно поровняться граблями і втоптана. Для цього можна прив'язати до черевиків широкі дошки або плитки і пройтися по всій поверхні, при цьому ставити ноги впритул одна до іншої, на кожному кроці повністю переносити вагу тіла. Можете бути впевнені, газон не буде руйнуватися і просідати під ногами.

Удобрення і полив

Мінеральні добрива краще вносити перед посівом газону.

Слід не забувати і про кореневу систему незміцнілих рослин газону, вона теж потребує уваги та догляду. Бажано регулярно його поливати, використовувати при цьому дощувальні установки або розпилювальні насадки. Вода для поливу повинна бути не холодною і не гарячою. Поливи необхідно проводити легкі. Ходити по свіжо засіяному газону не рекомендується.

Вже через тиждень ви помітите перші сходи, але разом з ними обов'язково з'являться і бур'яни: кульбаби, лобода та інші широколисті рослини, які здатні заглушити газонні трави. Сходи бур'янів потрібно якомога раніше виривати, і обов'язково з корінням.

Дуже сподіваємося, що стаття була Вам корисною. Удачі в посадці газону. Чекаємо Ваших коментарів!

Дивитися всі новини