06 Липня 2016
Сезонні роботи в липні: догляд за виноградом

Недостатня кількість сонячних променів може вплинути на вирощування винограду. Але ж хочеться бачити у себе на ділянці гарний і плідний виноградник.

Середина літа - це період, коли виноград потребуэ особливого догляду, який ще називають "зеленими операціями", тобто видалення зелених частин рослини в період її розвитку.

У цій статті ми зібрали всю необхідну інформацію по догляду за виноградом і поділимося з Вами основними прийомами, які допоможуть дозріванню ягід і поліпшать умови боротьби з хворобами рослини.


Карбування винограду влітку

Літнє карбування - є важливою додатковою процедурою. Укорочення верхівок пагонів, тобто карбування, проводиться в середині літа, так як пізнє карбування не допоможе досягти поставлених нами цілей.

Таким чином, скорочуючи пагони, ми зменшуємо кількість продуктивного листя рослини і тим самим стимулюємо зростання пасинків. Варто пам'ятати, що карбування не проводиться, якщо винограду має компактну крона.

Не варто переживати, що укорочення пагонів зашкодить рослині. Навпаки, карбування тільки допоможе зібрати хороший урожай.

pasynok

Так з чого ж почати карбування? Нічого складного в цьому немає. 

Жовті знизу пагони самі дадуть Вам зелене світло. Саме тоді, коли пагони пожовкли, можна починати проводити процедуру.

Для початку, видаліть пасинки довжиною 4-6 см, які ростуть з пазух. Потім, проведіть цю операцію з усіма кущами, залишивши над останнім гроном 10-15 листків.

Карбування забезпечить пагони чистим повітрям і сонячним теплом, а також допоможе розвитку рослини, дозріванню грон і зменшенню хвороб.

Проріджування листя

Люди, які займаються виноградарством стверджують, що саме влітку не варто забувати про свій виноградник.

Для того що б грона не були позбавлені сонячного світла, необхідно провести проріджування ягід і видалення листя. Видаляти листя бажано коли починається період дозрівання рослини. Після процедури необхідно підв'язати всі пагони.

Усуваючи нижнє листя на пагонах ми допомагаємо потраплянню сонця на грона, провітрюванню рослини і зниженню ризику захворювання винограду.

Догляд за виноградом після цвітіння

normirovanie-vinograda-grozdyami

Ось і закінчилося цвітіння винограду. Виникає питання: "що робити далі?"

Перш за все, необхідно оглянути стан листя і грон, тільки після цього підв'язати пагони.

Коли виноград відцвіте необхідно провести нормування винограду гронами та обприскування його від шкідників.

Навіщо проводити нормування винограду?

Справа в тому, що виноградна рослина не витримує великої кількості плодів, що зав'язалася на ньому. Наприклад, великоплідні сорти закладають розмір і кількість кистей в кілька разів більше своїх можливостей. У підсумку, плоди на рослинах без нормування не набирають цукор і не досягають достатнього розміру і яскраво-вираженого смаку винограду.

Проводити нормування найкраще після цвітіння винограду, коли ви зможете безпомилково визначити чи гроно зав'язалося. На столових сортах, як правило, залишають по одному грону на лозі або відсікають по ? частині суцвіття.

Це покращує дозрівання винограду, оскільки при великих гронах виноград має властивість дозрівати нерівномірно.

А для того що б грона були красивіші, ножицями або пінцетом видаліть дрібні ягоди. Для великоплідних сортів бажано видалити половину ягід, тоді вони не будуть деформуватися і гнити.

Як Ви помітили, немає нічого складного в догляді за виноградом. Варто лише виконувати "зелені операції" правильно і регулярно, і тоді Ваша рослина скаже Вам спасибі своїми плодами.

Дивитися всі новини