20 Грудня 2012
Сосна - велична прикраса заміської ділянки

Сосна належить до найбільш численного роду хвойних рослин. Соснове сімейство нараховує близько 100 видів, що живуть переважно в Північній півкулі. Сосни - довгожителі: середній вік до якого живуть рослини: 150 - 200 років. Вони популярні завдяки ароматної хвої всіляких відтінків зеленого кольору і привабливою кроні, яка в молодому віці має конічну форму, а в більш зрілому - видозмінюється в округлу, ажурну.

                        Переваги сосни

сосна У заміських посадках вічнозелені дерева стають головним елементом пейзажу. Високорослі красуні надають садової композиції об'єм і насиченість. Сосна невибаглива, і в частому догляді не потребує. Дерево комфортно себе почуває на всіх типах грунтів. Навіть бідні кам'янисті і піщані місцевості будуть сприятливі для його зростання. Стрижнева система кореня дозволяє отримувати необхідну вологу на великій глибині під землею. Єдина вимога до місця посадки - велика кількість сонячного світла. Безсумнівною перевагою сосни є її здатність озеленювати бідний на фарби сад, взимку. Сосну запилює вітер, відбувається це навесні. У цей час хвойні посадки, оповиті жовтими хмарами пилку, виглядають теж прекрасно.
        Ще однією перевагою є те, що сосна здатна значно збагатити повітря киснем, а також стримувати сильні пориви вітру. Якщо у вашому саду є тендітні рослини, які дуже чутливі до вітру - посадіть сосну, і вони залишаться в цілості й схоронності. Це дерево затримує пил з вулиці в кілька разів краще, ніж інші дерева. Завдяки тому, що сосни очищають повітря, їх можна вирощувати поблизу альтанок або найпопулярніших місць відпочинку на ділянці. Не потрібно тільки садити їх близько до будинку, оскільки своїми гілками ці величні дерева будуть обмежувати доступ сонячного світла. Слід зазначити, що сосна в ландшафтному дизайні чудово виглядає не тільки в парах, але і поодинці. Але найкраще, якщо ви будете розташовувати їх або в центрі саду, або по краях. Можна відмінно поєднувати різні види дерев. Наприклад, найкраще будуть гармоніювати з високими і великими соснами їх менші побратими - карликові сосни - таким чином можна прикрашати центральну частину саду. Якщо ви плануєте в своєму ландшафті спорудити гірки на подобу альпійських, то сосна відмінно виглядатиме на тлі схилу, розсипи каменів. У цьому випадку ландшафтний дизайн ділянки з соснами стане безумовною прикрасою вашого двору. Якщо ви будуєте свій будинок за містом в лісовій місцевості, обов'язково збережіть зростаючі хвойні дерева і включіть їх в дизайн вашої ділянки.

                                                          Особливості сосни

сосна в ланд Перш, ніж купити і посадити на своїй ділянці сосну, слід враховувати такі особливості цього дерева. При облаштуванні саду або невеликого парку, дерева рекомендується пересаджувати в період спокою - ранньою весною або восени. Пересаджені рослини, добре приживаються, особливо в молодому віці - до 5 років. Хвойні породи обов'язково пересаджувати тільки з грудкою грунту, і як стверджують фахівці, під час посадки, орієнтувати по сторонах світу потрібно так само, як дерево росло до пересадки. Після пересадки сосна буде деякий час адаптуватися. Час адаптації залежить від якості нових умов зростання, від якості догляду. Під час адаптації ослаблені дерева особливо схильні до різних захворювань. Наприклад, пожовтіння хвої може бути ознакою зараження стовбуровими шкідниками. Догляд за такими соснами вимагає втручання фахівця.
Досить великі розміри традиційних представників сімейства сосен довгий час були стримуючим фактором в озелененні садових ділянок, що мають малу площу. Сосна в ландшафтному дизайні набула великого поширення завдяки виведеним декоративним формам, що дозволяє гармонійно вписати вічнозелену красуню в рослинні композиції невеликих садів.
Середньорослі представниці гарні для створення плавного візуального переходу від почвопокровних площин до високих чагарників і деревах саду.
У змішаних посадках ефектно виглядають сосни в сусідстві з модриною, ялицею, ясенем, кленом, липою та іншими деревами. Цікаві невисокі сосни і в багатоярусних групах в комбінації з ялівцем, барбарисом, спіреямі і почвопокровними багаторічниками: ломикаменями, седуми і вересу.
Компактні розміри хвойного дерева роблять його справжньою знахідкою для кам'яного саду, хвойного миксбордера або солітера. А, приміром, карликові форми сосни звичайної, що не перевищують зростом 50 см навіть у десятирічного деревця, дозволяє застосовувати рослину для декорування альпійських гірок. Висаджена уздовж садової доріжки сосна створює красивий «пухнастий» бордюр.

З декоративних сосен виходять повноцінні тінисті укриття і місця для відпочинку в полуденну спеку. Добре підійдуть карликові породи сосен, їх можна використовувати і при формуванні живої огорожі, за умови трохи загущеній посадки. У цих рослин, нижні гілки не відмирають і пригинаються низько до землі.
        Крім того, не забувайте, що багато видів сосен ідеальним чином підходять для створення вічнозелених скульптур або живоплотів, що дозволить поліпшити і зробити багатшим зовнішній вигляд вашого саду. Перш ніж розробляти ландшафтний дизайн ділянки з соснами та іншими хвойними, обов'язково заздалегідь уточніть яка висота сосни і розміри дерев.

Дивитися всі новини