02 Лютого 2012
Види і сорти троянд

Дослідники нараховують у світі понад 350 видів троянд, а на їх основі за багато років були створені десятки тисяч сортів цих прекрасних рослин. У цій величезній гамі видів і різновидів можна знайти рослину, що відповідає будь-яким вимогам. Тут ми лише коротко опишемо основні види троянд і як приклад деякі популярні сорти придатні для вирощування в нашому кліматі.

           Ландшафтні та Паркові троянди 

парковые Ландшафтні та Паркові троянди рослини невибагливі і незамінні для любителів природного садового стилю. З їх допомогою легко прикрасити будь-який куточок в саду. Вони чудово виглядають в одиночних і групових посадках, їх застосовують також як ефектних і одночасно неприступних живоплотів. Вони цінуються за красу великого куща, велику кількість зелені і кольору, цвітуть виключно густо і довго, відрізняються підвищеною зимостійкістю, стійкістю до захворювань і шкідників. Більшість цих троянд успішно зимують без укриття. Багато з них мають гарні плоди, які залишаються на гілках до пізньої осені. Дорослі паркові троянди досягають 2-3 метрів. Квітки утворюються на старих здерев'янілих гілках, тому вони практично не вимагають обрізки, що полегшує догляд за ними. Розмножуються паркові троянди живцюванням, відводками, відділенням молодої порослі. Для посадки воліють добре освітлені ділянки, але можуть переносити легку півтінь. Можна висаджувати як восени, так і навесні. сорти:

  • «Вестерленд» Кущ густий, 1,8 - 2,0 м у висоту. Ліcтья великі, глянсові, темно-зелені. Квіти напівмахрові, великі, мають складну забарвлення, суміш рожевого, оранжевого, абрикосового і золотого, колір залежить від погоди. Мають сильний і приємний аромат. Особливості сорту - висока морозостійкість і стійкість до захворювань
  • «Консуела» цвіте рясно в середині червня і продовжує квітнути в перебігу всього вегетативного сезону. Кущ високий, густий, 1,8 - 2,0 м. Ліcтья красиві, блискучі, темно-зелені. Квіти: квітки махрові, великі, яскравого і насиченого абрикосового кольору, виділяють чарівний, досить сильний аромат. Особливості сорту: висока морозостійкість

                                                       Чайно-гібридні розы

чайно-гибридные Чайно-гібридні троянди - краща прикраса для розаріїв, міксбордерів і рабаток. Великі й ароматні квітки нескінченно різноманітні за формою і колірній гамі, що для багатьох любителів цих рослин спокутує всі труднощі іх виращіванія. Чайно-гібридні троянди досить приземкуваті, звичайна для них висота куща становить 60 - 80 см. Кущ прикрашають красиві, великі листи різних відтінків. Квіти в середньому мають 10-12 см в діаметрі, відрізняються гарним ароматом, махровістю і виглядають дуже красиво. Квітки бувають поодинокі, але найчастіше являють собою невеликі суцвіття. Чайно-гібридні троянди квітнуть у дві хвилі, перша триває 30-35 днів, після чого настає перерва в 30 днів. Потім настає друга хвиля цвітіння, яка не припиняється до пізньої осені. Чайно-гібридні троянди підходять для зимової вигонки в теплицях, вони чудово виглядають в штамбової і кущовий формі, завдяки своїй декоративності, гармонійно вписуються в оформлення дачних ділянок. Пагони чайно-гібридних троянд відрізняються міцністю, за формою вони прямі. Кущі трохи розлогі, а махрові квітки мають привабливу келихоподібну форму.

                                                                Сорти чайно-гібридних троянд

«Анжеліка» - троянда насиченого темно-червоного кольору. Дуже цікавий сорт завдяки своїм квітам - пелюсточки вигнуті на кінчиках. Це явище створює ефект пишного бутона. Рослина виділяє середній аромат. Найбільш часто троянди використовують для створення розаріїв, клумб і квітників, а так само вони красиво виглядають в групах з хвойними рослинами. Кущ швидкозростаючий, висотою до 90 см. Махрові квітки в своєму складі мають до 40 пелюсток. Особливості сорту: висока стійкість до борошнистої роси і чорної плямистості.
«Шері Бренді». Сорт з дуже незвичайним забарвленням квіток. Вони ефектно виглядають на тлі темно-зелених глянцевих листя. Колір змінюється від темно-оранжевого до червоного, ці кольорові цятки хаотично розташовуються на пелюстках. Квіти мають середній аромат з фруктовими нотками. Сорт використовують у різних декоративних композиціях, особливо красиво виглядає в поєднанні з хвойними рослинами. Кущ заввишки до 1 м.

                                Троянди Поліантових і троянди з групи Флорибунда

полиантовые Троянди Поліантових і троянди з групи Флорибунда змагаються між собою по рясності і тривалості цвітіння, величині суцвіть. Вони зазвичай не дуже високі, до 1м, найкраще місце для них - квітники і бордюри у вхідний і парадної зонах. Дуже ефектні групові посадки цих троянд в саду, в тому числі в компанії з декоративними листяними і хвойними кущами. Квітки більшості сортів позбавлені аромату, мають середній розмір (хоча зустрічаються і великі), і різноманітну форму (найчастіше нагадує чайно-гібридні троянди), а так само бувають махровими, напівмахровими і простими. Найчастіше квітки зібрані у великі суцвіття, хоча бувають і середнього розміру. Троянди флорибунда значно неприхотливее, ніж чайно-гібридні, вони не мають собі рівних по тривалості і великій кількості цвітіння. Найчастіше їх садять групами на передньому плані, в якості живої огорожі або в бордюрах.

                                                                      Сорти троянд флорибунда

  • «Нью Стар». Дуже цікавий сорт забарвленням своїх пелюсток. Ближче до центру квітки вона ніжно-кремовий, яка в центрі пелюстків плавно переходить до кінчика в рожевий або темно-червоний колір. Термін цвітіння: повторюється кілька разів на сезон. Пишний кущ у висоту може досягати 60-90 см. Квіти: напівмахрові, розміром 8-10 см.
  • «Оксфорд» з кожним роком набирає все більшої популярності. Її ніжні рожеві квіточки радують своїм цвітінням протягом усього сезону. Кущ правильної округлої форми висотою до 80 см. Листочки глянцеві і переліватся на сонці. Квіти: махрові, ніжно-рожевого забарвлення. Характерні висока морозостійкість і стійкість до більшості захворювань.

                                       Троянди Патіо і дрібноквіткові Мініатюрні 

патио Троянди Патіо і дрібноквіткові Мініатюрні - невеликі за розміром, але витончені. Відмінно підходять для оформлення входу в будинок, сходів і терас, кам'янистих гірок, а також куточків відпочинку і майданчиків біля житла. Вони досить невибагливі і нескладні у догляді. Ще один привабливий і перспективний прийом їх вирощування - контейнерні культури і як кімнатні рослини. Висота куща - до 30 см. Цвіте безперервно все літо до пізньої осені. Взимку необхідно забезпечити період спокою при температурі не вище плюс 10 градусів. Взимку в опалювальній кімнаті може загинути від занадто високої температури, сухого повітря, нестачі освітленості.

  • Сорт "Скарлет" - квіти не великі, але їх дуже багато, класичної форми, виразні, темно-червоні, поступово розкриваються повністю до чашоподібної. Після цвітіння квіти самі обсипаються. Кущ середнього розміру, рівний, компактний, густий. Особливості сорту: чудово підходить для озеленення бордюрів, клумб, а так само чудово виглядає на штамбі. Стійкість до борошнистої роси і чорної плямистості середня.

          Грунтопокривні троянди

Грунтопокривні троянди утворюють яскравий квітучий килим на схилах і підпірних стінках, часто виступають в якості альтернативи газону. Крім того, низькорослі троянди зазвичай розташовують на передньому плані міксбордерів. До них прийнято відносити сорти з повзучими пагонами, невеликими листочками і дуже ароматними квітками.
Сорт "Пат де Велюр". Цвіте рясно і тривало з легким ароматом. Квітки розміром 3-5 см кремово-рожеві з малиновою облямівкою, зібрані в пишні суцвіття. Ця троянда практично не має шипів, зимостійка. Висота куща: 50-60 см. Стійкість до захворювань висока.

                                                              В'юнкі троянди 

плетистые В'юнкі троянди відрізняються довгими пагонами, що потребують в опорах. Підходять для прикраси арок, обелісків, пергол та інших конструкцій. Зазвичай виділяють справжні плетисті або мелкоцветкові в'юнкі троянди, часто звані Рамблер. Більшість Рамблер мають довгі від 2-5 метрів гнучкі пагони. Друга підгрупа плетистих троянд - великоквіткові в'юнкі - троянди, що мають квітки більші, часто запашні, близькі за будовою до чайно-гібридних троянд ...

  • «Корвест». Цей сорт троянд дуже часто використовується у вертикальному озелененні, має дуже декоративні помаранчеві квіточки. Квіти в діаметрі можуть досягати 7 см і видають сильний аромат Серединка у квіточок має більш світле забарвлення, ніж пелюстки на кінчиках. Пагони можуть досягати 3,5 м.
  • «Плетистими Айсберг». Махрові квіточки білого кольору до 9 см в діаметрі виглядають просто чарівно на тлі дрібної зеленого листя. Кущ має довгі пагони 2,5 - 4,5 м і йому необхідна опора. Цвітіння тривале, його можна спостерігати два рази на рік. Цвіте протягом тривалого часу. Стійкість до борошнистої роси і чорної плямистості середня.

                                                       Чагарникові або Шраби 

Чагарникові або Шраби (полуплетістие троянди). Це прямостоячі, високі (до 2-2,5 м) чагарникові троянди з великими квітками. Для цього сорту характерні об'ємний ріст і рясне тривале цвітіння.
Сорт «Фонтейн» з великими запашними квітками червоного кольору, з бархатистими пелюстками. Висота куща становить 1-2 м. Ця троянда стала першим шраб, що отримали найвищі нагороди.

Дивитися всі новини