04 Грудня 2012
Як правильно спилювати великі сучки плодових дерев?

Ви вже напевно почали різні приготування грунту і дерев до зими. Якщо Ви не готові виділяти достатню кількість часу на спилювання суччя листових дерев, можна придбати хвойні, наприклад, ялівець, купити який можна в нашому інтернет-магазині. Хвойні дерева не вимагають ретельного догляду і особливого приготування до зимового періоду. Коли ми говоримо, про спилювання суччя, ми маємо на увазі спилювання суччя, головним чином, у плодових рослин.

При підготовці дерев до зими, особливо важливо навчитися правильно спилювати великий сук у старих плодових дерев. Необхідно пиляти гілку невеликими частинами, щоб вона разом з корою не обломилася. Спилювання необхідно починати з кінця, і поступово наближатися до місця, де гілка прикріплюється до стовбура. Ви можете виконати проміжні спили не дуже якісно, ??але останній з них, Вам необхідно по можливості зробити ближче до стовбура дерева. Це робиться для того, щоб не залишалося пенька.

Останню ділянку цієї гілки необхідно спочатку підпиляти знизу, а потім до кінця спиляти зверху. Утворений зріз потрібно акуратно зарівняти пилкою або звичайним гострим ножем. Щоб не було гострих країв і зазубрин, край кори також необхідно трохи підрізати пилкою або ножем. Чим ближче до стовбура Ви зробите зріз, тим швидше заживе «рана» гілки. Сама деревина не здатна до загоєння ран, тому спил буде заростати тільки під корою, де розташована тканина, яка здатна до зростання. Цю тканину називають камбієм. З часом, навколо «рани» наросте своєрідний валик, у формі кільця. Процес утворення кільцевидного валика залежно від величини спила може тривати довгі роки.

Свіжий зпил є абсолютно беззахисним перед шкідниками та грибковими захворюваннями, тому його відразу ж замазують олійною фарбою або садовим варом тільки на натуральній оліфі.

spilivanie-vetok-На дерево також сприятливо впливає те, що в садовий вар додають який-небудь фунгіцид. При застосуванні фарби, можна попередньо промити зпил розчином п'ятивідсоткового мідного купоросу і дати йому трохи просохнути. Подібна методика обробки допоможе в майбутньому уникнути шкідників, а також грибкових захворювань.

Великі зпили рекомендується регулярно оглядати, а садовий вар - оновлювати, щоб під ними не утворилася гниль і не з'явилися шкідники. Якщо ж таке сталося, то гниль зачищають ножем або стамескою до здорової деревини, ретельно промивають зріз тим же розчином мідного купоросу, а потім знову змазують садовим варом. Цей алгоритм спилювання суччя можна застосовувати також і до інших дерев в Вашому саду, адже Ваші дерева і рослини для саду потребують належного догляду в довгий зимовий період.

Дивитися всі новини