11 Серпня 2015
Сезонні роботи в жовтні: Підживлення саду добривами

Восени, коли урожай давно зібраний, плодовий сад потребує підгодівлі. Під час плодоношення всі рослини втрачають свої сили, а така процедура підвищить їх імунітет і гарантуватиме хорошу зимівлю і відмінний урожай на наступний рік.

Підгодовувати сад потрібно саме восени разом з внесенням основних добрив в процесі перекопування землі в зоні пристовбурного кола плодових дерев і кущів. Це підвищує родючість ґрунту і збагачує її поживними речовинами. Всі плодові культури потребують такы елементи як: калій, азот, фосфор, кальцій, сірка, залізо і магній. Також потрібно вносити марганець, бор, мідь і інші корисні компоненти. Дози внесення підгодівлі залежать від виду рослини і типу ґрунту, на якому воно вирощується.

Дози внесення підгодівлі для саду

Підживлення саду проводять на початку осені, коли вже зібрані плоди аґрусу, смородини, малини, вишні та ранні сорти яблук, груш, інших плодових дерев. Прибравши врожай, і провівши прибирання пристовбурних кіл можна приступати і до підгодівлі органічними і неорганічними добривами.

Під плодові дерева потрібно вносити перегній (30 кг на дерево), глибоко поміщаючи його в грунт способом перекопування. Також яблуні та груші підгодовують суперфосфатом (300 г) і сульфатом калію (200 г), які вносять у формі суміші з органічними добривами.

Как-подкармливать-хвойные-растения-весной Вишню і сливу поливають розчинним суперфосфатом (3 ст.л.) і сульфатом (2 ст. ложки) у воді. На кожне дерево знадобиться близько 4-х відер такої підгодівлі.

Плодові чагарники також потрібно підгодовувати в осінній період. Аґрус удобрюють перегноєм (8-15 кг) і сульфатом калію (40 г). Ефективно застосовувати таку підгодівлю разом з органічними добривами.

Саджанці малини і смородини також удобрюють перегноєм (10-15 кг на один кущ), а підгодовують суперфосфатом (60 г) і калійної сіллю (40 г).

Особливу увагу варто надати полуниці. Після збору врожаю потрібно обрізати старе листя і розпушити грунт, потім тільки вносять мінеральні добрива. Ідеально для полуниці підходить аммофоска. Не використовуйте добрива, які містять хлор, вони негативно впливають на саджанці полуниці.

Можливе застосування комплексних мінеральних добрив, що добре підходить для більшості плодових рослин в саду. Воно дозволяє забезпечити і підтримати повноцінне харчування рослини. Догляд і підгодівля плодового саду в осінній період гарантує відмінний урожай плодів і ягід на наступний рік.


Дивитися всі новини