18 Травня 2016
Сезонні роботи у травні. Догляд за полуницею весною - видео

Найскладніше доглядати за садовою суницею в весняний період. Але якщо Ви приведете в порядок грядки навесні, то влітку залишиться тільки періодично поливати і очищати рослину від бур'янів. Перш за все, потрібно очистити кущики від сухих неживих листочків. Якщо рослина пошкоджена морозом - просто видаліть її. 

Не варто витрачати час на лікування, так як найчастіше це не приносить ніяких результатів. Потім, приберіть 3 см землі, якими Ви восени мульчувати полуницю. Таким чином, Ви зможете зменшити кількість шкідників, які зимували в мульчі і прогрієте грунт сонячними променями.

 Деякі садівники воліють залишити осінній шар мульчі. В такому випадку, радимо прорихлити міжряддя на глибину до 7 см. Важливо! Не радимо підсипати товстий шар землі. Так Ви значно відкладете зростання ягід, тому що коріння не ростиме певний час.

Етапи весняного догляду за садовою суницею

Догляд за полуницею

 • Після розпушування полуничні грядки потрібно замульчувати. Для цього використовують: тирсу, дрібну солому, крихти торфу, або звичайний перегній. 

• Одночасно з процесом мульчування, удобріть суницю азотною підгодівлею. 

• Як тільки на кущах будуть нові листочки, внесіть суміш коров'яку з сульфатом амонію. 

• У першій половині травня удобріть полуницю мінеральними добривами; 

• Для запобігання захворювань, кущі та грунт потрібно побризкати мідним купоросом. Робити це варто ще до розпускання бруньок. 

Полив полуниці навесні

 Поливайте полуницю один раз в тиждень. Найкращий час для поливу - вранці. Використовувати потрібно теплу воду. Поки суниця не зацвіла, можете поливати її способом дощування. Після цвітіння радимо поливати тільки землю навколо рослини і не потрапляти на листя. Крім того, не забувайте стежити за появою бур'янів. Ще одна перевага мульчі з тирси, що бур'ян не проросте, а вода й підгодівлі легко пройдуть до кореневої системи рослини.


Дивитися всі новини