22 Липня 2014
Пересадка троянд. Відео

Троянди, як правило, добре переносять пересадку. При викопуванні потрібно акуратно вилучати кущ з грунту. Звичайно, частина коренів буде втрачена, але все потихеньку відновиться протягом двох-трьох тижнів.  Кращий час для пересадки троянд - весна (березень-квітень) і осінь (вересень-жовтень).

                  Весняна пересадка троянди

Навесні це краще робити до розпускання бруньок, у похмуру погоду або ближче до вечора. Заздалегідь готують посадкову яму, розміри якої повинні бути більше колишньої. Зазвичай глибина ями - 45 см, а діаметр - близько 60 см.
Для зручності спочатку обрізають пагони на висоті до 20 см. Також видаляють слабкі, тонкі гілочки або зламані і загиблі. Якщо восени не були видалені листя, їх теж слід обірвати.
Приготуйте шматок мішковини або плівки, на яку помістіть кущ, щоб при транспортуванні до місця посадки не розсипався земляний кому і не пошкодити коріння. Викопують троянду дуже дбайливо, не поспішаючи. Оглядають кореневу систему, обрізають коріння, якщо є серйозні пошкодження, і вкорочують занадто довгі (до 30-35 см).

пересадка 44 Садять на нове місце так, щоб коренева шийка у прищепленої троянди була нижче верхнього рівня грунту на 5 см, а у кореневласній земляний кому перебував врівень з поверхнею грунту.
Грунт навколо пересадженого куща троянди поливають, вносять органічні і мінеральні добрива (на 1 кв м -. 30-50 г повного мінерального добрива і близько 100-150 г органічного) на відстані не ближче, ніж в 15 см від пагонів. Потім грунт розпушують на глибину 10-15 см, знову поливають.

Проводять остаточну обрізку пагонів. Для чайно-гібридних троянд на два-три очка, а для англійських - на чотири-шість. При весняній пересадці краще відтягнути період початку цвітіння і дати час троянді для більш сильного розвитку кореневої системи. Іноді для цього доводиться видаляти з'являющиєся бутони, якщо кущ ще слабкий. Завжди має бути баланс між листовим апаратом і кореневою системою.

                                                        Осіння пересадка троянди

При осінній пересадці троянди не обрізають. Підживлюють, але виключають азотні добрива. Бажано завершити пересадку тижні за три до настання стійких заморозків. Землю навколо троянди покривають добре перепрілим навозом або компостом. Перед укриттям на зиму обробляють проти хвороб, видаляють всі листи і невизрілі пагони. Кущі підсапують.
                      

Дивитися всі новини