31 Березня 2016
Хвороби та шкідники хвойних. Боротьба з ними

Хоч і вважається, що хвойні рослини дуже невибагливі в догляді, але вони схильні до атак хвороб і шкідників. Перша ознака захворювання - бурий або жовтий окрас хвої. Садівники відразу ж починають підгодовувати рослини різними гормонами росту, але рослина не відновлюється. Поширена помилка - неправильне визначення захворювання. 

Шкідники та хвороби ялини

  Попелиця ялинова. Якщо хвоя починає жовтіти і всихати, а навколо дерева з'являється багато мурашиних гнізд, то це вірна ознака ялинової попелиці. Від цього захворювання рослина не загине, але втратить свій декоративний вигляд. Перш за все видаліть гнізда мурах.

 При сильному пошкодженні ялини використовуйте засіб актара, а через 2 тижні обробіть матчем і ще через двері тижні дурсбаном. Для профілактики в травні або червні можете двічі обробити дурсбаном. 

Ялиновий кліщ.Небезпека полягає в тому, що пошкодження цією комахою Ви побачите тільки тоді, коли дерево на 60 відсотків пошкоджено. Ознаки захворювання можна побачити на початку весни. Головна ознака - бурий колір хвої з сонячної сторони. Щоб захистити дерево від даного шкідника в серпні проведіть обробку акарицидами (Актіллік і Актофіт).

Для профілактики в сиру погоду використовуйте Чемпіон і мідний купорос. При сильному пошкодженні пагонів їх зрізають і обпалюють, а кореневу систему поливають Превікуром. Також потрібно з черговістю в два тижні обробити кору хорусом і препаратами, які містять мідь.

  Інші захворювання і шкідники ялини: хермес ялицево-смерековий, ложнощитовка ялинова, стовбурові шкідники - короїди, Лубоєд і вусачі. Також ялина піддається захворюванням, викликаними патогенними грибами. Вони з'являються на ослабленій рослині у вологому кліматі. Ознаками захворювання є осипання хвої, темні плями, потемніння кори, неприродний колір шишок. 

Самшит. Хвороби і шкідники хвороби самшиту 

Вредители самшита

Найбільше самшит страждає від галлиці. Якщо рослина сильно уражена, то починає засихати та опадати листя. Для профілактики потрібно постійно обрізати самшит і прибирати опале листя. В кінці весни - початку літа можна провести хімічну обробку рослини. 

Якщо у самшиту засихають кінчики пагонів і з'являються плями на листі, то це грибкове захворювання Volutella buxi. Для боротьби з цим захворюванням обрізайте рослину та обробляйте її фунгіцидами. 

Чому жовтіє самшит?

 У зимовий період самшит потрібно вкривати. Інакше, листя може пожовтіти під прямим сонцем. Найчастіше це відбувається в лютому, коли корінь знаходиться в стані спокою, а крона починає прокидатися під впливом сонячних променів.  

Поширені хвороби кедра

Хвороби кедра

  Жук-короїд. При пошкодженні цим шкідником на дереві з'являються маленькі отвори, з яких виділяється смола. Самостійно вилікувати дерево навряд чи вдасться. Краще зверніться до фахівців. 

Хермес сибірський. На стволі дерева з'являється білий наліт, що нагадує пух. Боротися з цим шкідником потрібно інсектицидами з дією через сік рослини. 

Іржа хвої. Хвороба кедра, яка з'являється в теплу пору року. На хвої з'являються оранжево-жовті бульбашки. Через деякий час вони перетворюються в жовтий порошок (грибні спори) і шкодять тканинам хвої. Щоб запобігти хворобі потрібно періодично прополювати ділянку біля кедра і видаляти осот, мати-й-мачуху. 

Побеговий рак і пухирчаста іржа - грибкові захворювання. Лікувати ці хвороби складно і повністю вилікувати дерево можна тільки на ранній стадії. Щоб запобігти захворюванням використовуйте антистресові препарати і стимулятори полегшення вкорінення. 

Ялівець. Хвороби і шкідники

 Ржавчина на ялівці. Лікування. Як тільки побачите ознаки захворювання, обріжте всі уражені ділянки і потім спаліть. Листя під рослиною потрібно обов'язково прибрати і після цього скопати землю. 

Сам ялівець необхідно обробити фунгіцидом. Якщо поруч ростуть яблуня або груша, то обробіть і їх. Для профілактики навесні та восени удобрюйте кущ Купроскатом. Поширені шкідники ялівцю - павутинний кліщ, ялівцева мінуюча міль і щитка, тля. 

Чому жовтіє ялівець і що з цим робити?

  Є кілька чинників від яких може пожовтіти хвоя ялівцю. Це сонячний опік, грибкові захворювання і шкідники. Взимку вкривайте рослина, а для боротьби з шкідниками і грибними спорами використовуйте спеціальні засоби захисту. 

Хвороби і шкідники туї. Лікування 

Шкідники туї

  Захворювання туї виникають через зараження грибами. Вони шкодять хвої, паросткам і кроні. Боротися з ними можна за допомогою бордоської рідини, або картоціда. Обробку туй починають навесні кожні 2 тижні до того моменту, поки воно остаточно не видужає.

Найнебезпечніші шкідники - попелиця і ложнощитовка. Після пошкодження попелицею хвоя опадає і знаходить жовтий колір. Для боротьби використовуйте карбофос, рогор і децис. Ложнощитовка вражає хвою і гілки. До розпускання бруньок тую потрібно обробити карбофосом. Також, в кінці червня обприскати рослину актелликом, або рогором. 

Чому жовтіє туя. Що робити? 

 Причин пожовтіння хвої туї дуже багато. З природних причин туя жовтіє восени на третій або шостий рік життя і після цього опадає. Також, деякі сорти туї західної і складчастої набувають жовтого окрасу взимку. Також пожовтіння можуть викликати помилки при посадці і догляду, загущеній посадці, низькій долі заліза в грунті і враженням шкідниками або хворобами.

Обробка хвойних навесні від хвороб і шкідників

  Привезений чорнозем не завжди має достатню кількість корисних елементів, таких як: 

  • калій 
  • азот 
  • фосфор.  

Тому слід при посадці застосовувати різні добрива для хвойних рослин. Отже, погане харчування - це і є основна проблема хвороб (пожовтіння і засихання гілок). У разі замокання кореневої системи або пересушування - причина в піщаному грунті або у відсутності дренажу. Уважно стежте за рослинами - хвороби хвойних дерев безжалісні!


Дивитися всі новини